Wojewódzki Konkurs Budowy i Pilotażu Latawców
29 grudnia 2020
Redaktor

Dwoje uczniów: Lena Wojdała z kl. 5 a oraz Tymoteusz Petrykowski z kl. 6 c reprezentowali szkołę w Wojewódzkim Konkursie Budowy i Pilotażu Latawców. Uczestnicy konkursu po zapoznaniu się z materiałami przygotowanymi przez organizatorów, mogli przystąpić do kolejnych etapów. Pierwszy etap, to część testowa, drugi – część projektowa. Rozwiązanie testu okazało się dużym wyzwaniem, aby go rozwiązać uczniowie musieli sobie przypomnieć, m. in własności czworokątów – latawiec ma kształt deltoidu. W ramach drugiego etapu, należało zaprojektować latawiec na papierze, przygotować materiały i zbudować go. Po zbudowaniu latawca, należało go wznieść w powietrze. Wystartowanie latawca i utrzymanie go w powietrzu okazało się dużym wyzwaniem, szczególnie przy bezwietrznej pogodzie.

Czas trwania konkursu był czasem pełnym zabawy i rozwoju umiejętności – wspomina Lena, która otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy Lenie wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.