LITERACKIE WYZWANIA LEGO
28 stycznia 2021
Redaktor

LITERACKIE WYZWANIA LEGO Z BIBLIOTEKĄ PEDAGOGICZNĄ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Jeśli uwielbiasz klocki LEGO i lubisz wyzwania – ta zabawa jest dla Ciebie!

LITERACKIE WYZWANIA LEGO kreatywne działania, które łączą radość czytania z pasją tworzenia konstrukcji z klocków. Uczestnicy otrzymają co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (np. scenka, konstrukcja, przedmiot itp.), co jest związane z określonym przez nas tematem. Inspiracją do układania niech będzie usłyszana, przeczytana książka dla dzieci i młodzieży, wiersz, tytuł lub fragment opowieści.

DLA KOGO?

Zabawa skierowana jest do wszystkich chętnych dzieci i młodzieży do lat 18.

CEL

Stawiamy na rozbudzanie ciekawości i kreatywności dzieci i młodzieży. Prace nie będą oceniane.

UŁOŻYŁEM I CO DALEJ?

Zbudowane prace należy sfotografować, a zdjęcie przesłać do 2 lutego 2021 r. na adres e-mail biblioteki szkolnej biblioteka_sp1@o2.pl

Zdjęcia zostaną zamieszczone na specjalnie przygotowanej grupie na Facebooku LITERACKIE WYZWANIA LEGO.

https://www.facebook.com/groups/1788998927928301

Na koniec nie zapomnij:

– zatytułować swojej pracy;

– podać swoje imię, wiek i miejscowość;

– opisać to, co zbudowałeś/aś oraz wskazać jaka literacka historia Cię zainspirowała (podaj autora i tytuł książki, wiersza).

Organizatorem zabawy jest Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie Wlkp. Link do zdjęć przesłanych w danym miesiącu zostanie zamieszczony w na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

https://womgorz.edu.pl/index.php?lng=1&view=k&k=885

Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą na jego publikację.

Po zakończeniu zabawy uczestnicy otrzymają dyplomy potwierdzające udział w wyzwaniach, zaś nauczyciele dyplomy potwierdzające koordynowanie akcji w szkole.

Projekt został zainspirowany blogiem http://legoquestkids.blogspot.com/ oraz działaniem https://biblioteka.gliwice.pl/projekty/zakonczone/literacki-lego-quest/#1

literackie wyzwania