PIERWSZE SPOTKANIE Z BIBLIOTEKĄ SZKOLNĄ
10 lutego 2021
Redaktor

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki na długo pozostaje w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas I a i I b, które odbyło się 27 stycznia br. było dla nich ogromnym przeżyciem.

A wszystko zaczęło się od odwiedzin wilka Filipa i myszy Felicji, którzy szukali castingu, aby dostać rolę w bajce! I pomylili chyba sale 😊 Ale przy tej okazji dzieci poznały Filipa, który mieszka w szkolnej bibliotece i „pożera” tzn. czyta mnóstwo książek! Zawsze  zajada się cukierkami i rozrzuca papierki po bibliotece! Ale nie tym razem! Felicja zdążyła zabrać słodkości i podarować je uczniom klas I.  Przy okazji wilk Filip przedstawił uczniom list,
z którego dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki i jak o nie dbać. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne pierwszaki uroczycie przyrzekły, że będą kochać
i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, sposobem wypożyczania książek. Po uroczystym pasowaniu uczniowie nareszcie mogli wypożyczyć pierwsze książki ze szkolnej biblioteki.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania
z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Monika Raś&Anna Kaj

Zdjęcia: Mariola Szkudlarek, Marlena Nowak, Anna Kaj