“Bilet powrotny do biblioteki”
10 marca 2021
Redaktor

Biblioteka szkolna przyłączyła się do akcji czytelniczej zaproponowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole” – BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI. Obecnie mamy kilkunastu uczniów, którzy pomyślnie ukończyli tę akcję i otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Czytelnicze wyzwanie potrwa do 25 maja br.

Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zaproszono także rodziców z okazji powrotu uczniów z klas młodszych do nauki stacjonarnej. Zabawa polega na podróżowaniu od stacji NUDA przez stację WYOBRAŹNIA do stacji PRZYGODA za pomocą książek J

Na bilecie umieszczone są ikonki oznaczające różne kategorie książek, które bibliotekarz kasuje, gdy dana książka zostanie przeczytana. Rodzicom został przekazany list, w którym zachęca się do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem poprzez codzienne czytanie. Akcja ta nie jest formą konkursu ani też wyścigiem, kto pierwszy zaliczy wszystkie kategorie, lecz ma na celu zaproszenie do biblioteki szkolnej, aby przypomnieć o czerpaniu przyjemności z czytania i obcowania z książką.

#bibliotekawszkole #lubimyczytac

Bilet powrotny do biblioteki