Reading in English
4 maja 2021

READING IN ENGLISH – CZYTAMY PO ANGIELSKU

Uczniowie klas VII już po raz drugi mieli okazję wziąć udział w szkolnym projekcie READING IN ENGLISH.

Celem tego projektu jest rozwijanie nowego hobby i motywowanie uczniów do czytania nie tylko w języku ojczystym lecz również w języku angielskim. Czytanie w języku obcym przynosi wiele korzyści 🙂 Należy tutaj wymienić:

• podnoszenie sprawności językowych do poziomu zapewniającego swobodne porozumiewanie się w języku obcym.,
  • poszerzanie zasobu słownictwa, jakim dysponują uczniowie,
  • kształtowanie w uczniach pewności siebie w komunikacji w języku angielskim,
  • wzbogacanie słownictwa oraz rozwijanie kompetencji językowych w zakresie sprawności mówienia, pisania, słuchania i czytania,
  • zachęcanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy poprzez korzystanie ze słowników, Internetu, podręczników, prasy i telewizji,
  • wdrażanie uczniów do pracy z materiałami autentycznymi: artykułami prasowymi, fragmentami literatury, piosenkami, filmami, ulotkami i broszurami informacyjnymi.

Największym zaangażowaniem wykazały się uczennice z klasy VII a: Maja Talaga i Justyna Moraś.

Gratulujemy!

Informacja o odbiorze nagród zostanie przekazana poprzez dziennik elektroniczny.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

Realizacja: P. Janicka, M. Raś