Współpraca szkoły z Fundacją Santander
14 maja 2021
Redaktor

Współpraca szkoły z Fundacją Santander

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim podjęła współpracę z Fundacją Santander Bank Polska w celu polepszenia bazy dydaktycznej. Dzięki temu udało się pozyskać środki, które pozwoliły na stworzenie nowej klasopracowni. Środki na materiały budowlane pochodziły również z budżetu Gminy Koźmin Wielkopolski oraz od lokalnych darczyńców. Projekt wsparła też Rada Rodziców działająca przy szkole. W ramach remontu wykonano podwieszany sufit, wymieniono oświetlenie, wyszpachlowano i pomalowano ściany oraz założono płytki na ścianie, zamontowano nowe wieszaki i odświeżono meble. Prace remontowe wykonali pracownicy obsługi szkoły.

            W dniu 14 maja br. nastąpiło oficjalne otwarcie klasopracowni. W spotkaniu wzięli udział: Pan Maciej Bratborski Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Pani Halina Krauze Dyrektor I Oddziału Santander Bank w Krotoszynie, Pan Jacek Zawodny Dyrektor szkoły i Pani Paulina Janicka Wychowawczyni kl. VIII b wraz z uczennicami. W imieniu Społeczności Uczniowskiej, Pan Dyrektor Jacek Zawodny, złożył serdeczne podziękowania za pomoc w pozyskaniu środków od Fundacji Santander na remont bazy dydaktycznej szkoły. Wskazał, że ten czas jest szczególny, bo dzieci wracają do nauki stacjonarnej po kilkumiesięcznym pobycie w domach i nauce zdalnej. Pan Dyrektor podziękował za niezwykłą hojność i zaangażowanie w rozwój placówki oświatowej, ofiarność i wsparcie umożliwiają lepsze warunki nauki uczniom. Po oficjalnym otwarciu klasopracowni Goście udali się do Izby Pamięci Szkoły w celu zapoznania się z 150-letnią historią placówki oświatowej.

Tekst i fot. SP 1 Koźmin Wielkopolski