Ortograficzna corrida
22 czerwca 2021
Redaktor

Ortograficzna corrida – czyli walka z bykami ortograficznymi!

17 czerwca w naszej szkole rozgorzała walka z bykami orograficznymi! Uczniowie klas IV wzięli udział w ortograficznej corridzie, w której rywalizowali o tytuł POGROMCY BYKÓW, czyli najlepszej klasy w dziedzinie ortografii.  Uczniowie rozwiązywali ortograficzne rebusy, krzyżówki, kalambury.  W bieganym dyktandzie musieli wykazać się nie tylko sprawnością intelektualną, ale też fizyczną.  Starali się wykorzystać wszystkie poznane w klasie IV zasady ortograficzne, aby poprawnie rozwiązać postawione przed nimi zadania. Ortograficzna corrida była jednym z zadań, a jednocześnie uwieńczeniem całorocznej pracy uczniów w ramach innowacji pedagogicznej, mającej na celu dbałość o poprawność ortograficzną wśród uczniów. Wyniki międzyklasowej rywalizacji uczniowie usłyszą podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Zwycięska klasa otrzyma wówczas tytuł POGROMCY BYKÓW oraz piniatę w kształcie pucharu.  Więcej na ten temat realizowanej innowacji można przeczytać na stronie szkoły w zakładce INNOWACJE.