PÓŁKOLONIE W KOŹMIŃSKIEJ „JEDYNCE”
17 sierpnia 2021
Redaktor

PÓŁKOLONIE W KOŹMIŃSKIEJ „JEDYNCE”

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim, dla swoich uczniów, przygotowała propozycje na wakacyjny wypoczynek.

Od 5 lipca 25 uczniów z klas I-VII brało udział w półkoloniach, które w bieżącym roku zorganizowane były pod hasłem „Koźmińskie dzieciaki kochają zwierzaki”.

Uczestnicy półkolonii aktywnie spędzili pięć dni biorąc udział w przeróżnych akcjach przygotowanych przez organizatorów.

Uczniowie poznawali zwyczaje zwierząt domowych, leśnych oraz tych, które mieszkają na terenie dżungli.

Pierwszego dnia dzieci udały się z wizytą do weterynarza, gdzie usłyszały wiele cennych rad jak zajmować się swoimi ulubieńcami  oraz byli w sklepie zoologicznym.

W wtorek odbyła się wycieczka do ZOO w Wrocławiu. Egzotyczne zwierzęta, kolorowe ryby zachwyciły wszystkich.

W środę opiekunowie przygotowali wycieczkę rowerową do leśniczówki. Pan leśniczy przedstawił uczniom mieszkańców naszych lasów. Opowiedział o ich zwyczajach, jak rozpoznać po śladach rodzaj zwierzęcia i o zachowaniu się w lesie.

W czwarty dzieci pojechały do stadniny koni w Hermanowie. Na miejscu mogły podziwiać konie i ich dżokejów, pojeździć bryczką oraz zjeść smaczna kiełbaskę samodzielnie przygotowana nad ogniskiem.

W piątkowy poranek uczestnicy półkolonii zagrali w sprawnościową grę „Chaos”, a następnie brali udział w zajęciach plastycznych i muzycznych .

Oprócz zajęć o zwierzętach odbywały się także zajęcia profilaktyczne. Podczas tych zajęć  nauczyciele zwracali uwagę uczniom na zdrowie i aktywność bez używek.

Nad prawidłowym przebiegiem półkolonii czuwała pani kierownik Marzena Adamkiewicz oraz kreatywni opiekunowie panie Marzena Tomczak,  Izabela Kaźmierczak, Anna Filipiak, Agnieszka Maryniak, Dorota Bielawna i Magdalena Dubisz.

Uczestnicy półkolonii otrzymali dyplomy, upominki oraz „worek” niesamowitych wrażeń, umiejętności i nowych doświadczeń. Letni wypoczynek był współfinansowany z budżetu Gminy Koźmin Wielkopolski.

Tekst: Marzena Tomczak, fot. arch. SP 1 Koźmin Wlkp.