Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
1 września 2021
Redaktor

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice

Po wakacyjnych upałach znów czas wrócić do szkoły. Pogoda nam nie sprzyjała, bo drastycznie spadły temperatury. Po skwarze zostało tylko wspomnienie. Jednak przejęci uczniowie nie zważali na aurę. Jedni z przejęciem dzielili się wakacyjnymi wrażeniami, inni czujnie przyglądają się otoczeniu. Mam nadzieję, że zabraliście ze sobą dobry humor, który pozwoli Wam przejść z beztroskich wakacyjnych chwil do czasu pełnego wyzwań i nowych obowiązków.

Przed nami kolejny rok szkolny 2021/2022. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że szkoła została dobrze przygotowana do przyjęcia dzieci.

Minister Edukacji i Nauki poinformował, że: „Aby od 1 września nauka mogła odbywać się w sposób stacjonarny, Ministerstwo Edukacji i Nauki przez całe wakacje realizowało działania ukierunkowane na bezpieczny powrót do szkół. We współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowaliśmy wytyczne sanitarne. Są one wsparciem dla dyrektorów szkół w organizacji procesu nauki. Wspólnie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych zapewniamy także środki bezpieczeństwa dla szkół – stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury, termometry bezdotykowe, maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Stale zachęcamy również do szczepień nauczycieli oraz dzieci od 12. roku życia i prowadzimy akcję informacyjną w tej sprawie. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników szkół oraz rodziców to obecnie jedno z kluczowych zadań Ministerstwa Edukacji i Nauki.”

Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę, aby sprostali wymaganiom i oczekiwaniom, jakie przed nimi są stawiane, Rodzicom, aby konstruktywnie współpracowali ze szkołą dla dobra swoich dzieci. Natomiast Wam Dzieci życzę, abyście w „Jedynce” „rozwinęły skrzydła”. Jak powiedział Ludwik Pasteur „Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat.”

Z wyrazami szacunku,

Jacek Zawodny

Dyrektor