Uczniowie Jedynki w Energylandii
19 września 2021
Redaktor

17 września 2021 r. uczniowie Jedynki pod opieką: Anny Kaj, Anny Wybierały, Marzeny Adamkiewicz, Moniki Raś, Izabeli Kaźmierczak, udali się na wycieczkę do Zatoru k. Krakowa, gdzie mieści się Rodzinny Park Rozrywki – ENERGYLANDIA.

Uczniowie, udali się do deszczowej Małopolski lecz naprawdę świetnie spędzili czas w jednym z największych kompleksów rozrywki w Polsce 😊

            ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 43 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch największych aglomeracji południa, Śląska i Małopolski. Energylandia jest na rynku zaledwie od 7 lat – jednak różnorodność atrakcji, najwyższy poziom obsługi i komfort dla gości – spełniają najwyższe standardy. Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, można korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. Wszystkie atrakcje charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na 6 stref.

Na ogromnej przestrzeni 43 hektarów, w jesiennych kompozycjach z dyni, wrzosów, chryzantem i snopków słomy, do naszej dyspozycji czekało aż 70 różnorodnych atrakcji, tj. urządzenia rozrywkowych, rollercoastery, kolejki górskie, interaktywne gry i zabaw, sceny widowiskowe, oraz pokazy edukacyjne. Wszystkie były prezentowane w tematycznych, stylizowanych dekoracjach i aranżacjach, zawartych w kompletnej audio-wizualnej scenografii przygotowanej specjalnie dla danego urządzenia.

            Młodzież przede wszystkim chciała się zmierzyć z HYPERIONEM, ZADRĄ, FORMUŁĄ oraz stawić czoła przejażdżce na SpeedWaterCoaster. I oczywiście daliśmy radę! A radości nie było końca 😊 Po godzinie 18.00 zmęczeni, ale szczęśliwi opuściliśmy Park, a następnie udaliśmy się na kolację do restauracji MC Donald’s. Po godzinie 20 wyruszyliśmy i o 2 w nocy wróciliśmy do domu.

            Taka forma wycieczki była świetną okazją do poznania nowych miejsc, spędzenia czasu razem, pokonania swoich lęków. Zapewniła doskonałą formę integracji i wspólnej zabawy z rówieśnikami.

Ten wyjazd pozostanie nam w pamięci na długie lata. Jedno jest pewne – nikt się nie nudził i wrócimy tutaj… po więcej!

Tekst: Monika Raś