International Dot Day
8 października 2021
Redaktor

15 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym roku International Dot Day – Międzynarodowy Dzień Kropki, globalne święto kreatywności, odwagi i współpracy świętowało 21 666 664 ludzi w 196 krajach świata. Wśród nich byli uczniowie i nauczyciele Jedynki 🙂

Tego dnia, bez wyjątku, nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na szkolnych korytarzach chętni uczniowie wzięli udział w poszukiwaniu kropek, na których były nazwy przedmiotów. Osoba z klasy, która znalazła największą ilość kropek z nazwą danego przedmiotu została nagrodzona, uczniowie wiedzą w jaki sposób 😉 Motyw kropki pojawił się na wielu przedmiotach w przeróżnych postaciach. Były kropkowe dzieła sztuki, kropkowe działania matematyczne, kropkowe opowiadania i wiersze. Kropki były na ubraniach, w zeszytach, na ekranach monitorów, czy na tablicach multimedialnych. A wszystko po to, by pokazać naszym uczniom, że w każdym z nich drzemie talent, czasem po prostu jeszcze nieodkryty.