Pasowanie pierwszoklasistów i apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej
17 października 2021
Redaktor

Ślubowanie to wyjątkowe wydarzenie dla każdego pierwszaka. W tym roku w naszej szkole odbyło się ono na dzień przed Świętem Edukacji Narodowej.

13 października pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a następnie zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. przez Pana Dyrektora Jacka Zawodnego.

Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, od której rozpoczęła się reforma szkolnictwa w naszym kraju. Święto ważne dla każdego obywatela, bo czym byłaby Polska, gdyby nie było komu kształcić młodzieży? Czy na arenie międzynarodowej w dalszym ciągu moglibyśmy poszczycić się wybitnymi naukowcami, sportowcami, i odkrywcami, gdyby ktoś nie zaszczepił w nich pasji i chęci poznawania?

Dlatego dla wielu jest to dzień, w którym z nostalgią wspominają swoich nauczycieli, szczególnie tych, którzy poprzez swoją pracę wpłynęli na ich losy w dorosłym życiu.

Uczniowie klasy 6a przygotowali krótki skecz pt. „Drzwi otwarte w niebie”, w którym humorystycznie pokazali kilka szkolnych sytuacji.

Następnie wręczyli nauczycielom certyfikaty za anielską cierpliwość, nieziemską wyrozumiałość i diabelski upór w przekazywaniu wiedzy.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor, który dokonał podsumowania i wręczył wyróżniającym się nauczycielom nagrody Dyrektora.