II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej Akcji
5 listopada 2021
Redaktor

PRZERWA NA CZYTANIE

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

W czwartek 4 listopada br. uczniowie i nauczyciele naszej Jedynki wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” połączonej z obchodami Dnia Postaci z Bajek. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki, a zapominalscy wypożyczyli je w bibliotece szkolnej. Podczas przerw czytaliśmy zarówno samodzielnie jak i w grupie. Najmłodszym uczniom z klas 1-3 książki czytała Królewna Śnieżka i Krasnoludki 🙂 Sale lekcyjne, korytarze i inne pomieszczenia stały się czytelniami. Oczywiście uczniów nie mogło zabraknąć również w bibliotece, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie bibliotecznego konkursu na imię dla maskotki 🙂 Zwycięzcą została Natalia Kasprzak z klasy 4 b, która wymyśliła imię BIBLUŚ. W tym dniu podczas przerw ogółem czytało 157 uczniów i nauczycieli.

Celem akcji była: promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest przyjemne i ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu J

Zobaczcie relację foto z tego dnia.

Realizacja: M. Raś, E. Ostach, M. Dubisz