Dzień Pluszowego Misia
29 listopada 2021
Redaktor

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula”

    Miękki, puchaty i taki w paski albo z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, niezastąpiona przytulanka – PLUSZOWY MIŚ 😊 W tym dniu uczniowie klas I-III mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. W ramach obchodów tego święta uczniów klas I-III odwiedziły dwa „misie”. Wspólnie czyliśmy książkę pt. „Jestem przy Tobie”, rozwiązywaliśmy zadnia z kodowania, szukaliśmy drogę w labiryncie. A na zakończenie nie mogło zabraknąć czegoś słodkiego, bo to przecież misie lubią najbardziej! To nie był koniec niespodzianek – na korytarzu szkolnym czekała fotobudka do misiowych zdjęć 😊

Przy okazji tego święta ogłoszono zwycięzców konkursów bibliotecznych. Wręczono uczniom nagrody i wyróżnienia w konkursie „Baśnie i legendy w ilustracji”. Komisja konkursowa w składzie: Monika Raś, Mariola Szkudlarek, Izabela Kaźmierczak po długich „obradach” przyznała nagrody:

Konkurs „BAŚNIE I LEGENDY UKRYTE W ILUSTRACJI”

             I m        Marta Warczak 1 a       

             II m      Barbara Golińska kl. 2 b

             III m     Krystyna Rzepczyńska kl. 2 b

Dodatkowo przyznano wyróżnienia: Julia Naskrętska kl. 2 a

                                                               Lena Maślanka kl. 2 b

                                                               Agnieszka Wałęsa kl. 2 a

„BAŚNIE I LEGENDY UKRYTE W LAPBOOKU”

         I m    Iga Jarus kl. IV b       

         II m   Zuzanna Klarzyńska kl. IV a

         III m  Adam Malinowski kl. VII a 

Gratulujemy zwycięzcom!

Klasy drugie otrzymały w tym dniu książki, które dotarły z ogromnym opóźnieniem, w ramach z projektu „Wielka książka, mały człowiek”. Projekt ten ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Otrzymaliśmy również dodatkowe egzemplarze do biblioteki szkolnej, które pomogą w przygotowaniu zajęć przez nauczycieli.

Zapraszamy do wspólnego świętowania za rok!

Realizacja: Monika Raś, Ewelina Ostach