PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ „II ŚWIĄTECZNA PAKA DLA CHŁOPAKA”
19 grudnia 2021
Redaktor

Od 15 listopada do 8 grudnia 2021 r. prowadziliśmy w szkole zbiórkę na rzecz Chłopaków –  podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Zdunach. Ośrodek prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Przebywa w nim ponad 70 chłopców. Siostry wraz z personelem świeckim zapewniają im całodobową opiekę pielęgnacyjną, prowadzą zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne.

Zebraliśmy mnóstwo artykułów spożywczych, słodyczy, środków czystości, ubrań, ręczników, pościeli, gier, pomocy terapeutycznych i wiele innych 😊 W środę, 15 grudnia br.  odwiedziliśmy Chłopaków w Zdunach, przekazaliśmy Wasze dary i złożyliśmy życzenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki, niestety ze względu na trwającą sytuację epidemiologiczną nie mogliśmy wejść do środka – dlatego wystąpiliśmy na dziedzińcu. Chłopcy obserwowali i śpiewali razem z nami z okien sali widowiskowej. Było jak w roku ubiegłym… mnóstwo śmiechu i radości, ale też wiele łez wzruszenia i refleksja, która na długo z nami pozostanie… Jedno wiemy na pewno – za rok tam wrócimy, by wspólnie kolędować 🙂

Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły oraz wszystkim, którzy włączyli się w akcję „II Świąteczna Paka dla Chłopaka”. Po raz kolejny udowodniliście, że macie wielkie serca i można na WAS liczyć! Pamiętajcie – dobro zawsze powraca!

Magicznych i pięknych Świąt Bożego Narodzenia!!!

Monika Raś, Anna Kaj