PROJEKT EDUKACYJNY „GRUDNIOWE PORANKI Z KSIĄŻKĄ”
12 stycznia 2022
Redaktor

PROJEKT „GRUDNIOWE PORANKI Z KSIĄŻKĄ”
REALIZOWANY W RAMACH
NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA

Od 1 do 17 grudnia br. trwał  projekt edukacyjny w klasie II b, z wykorzystaniem literatury zakupionej w ramach NPRC,mający na celu popularyzację oraz  kształtowanie zainteresowań czytelniczych dzieci.
W każdy poranek spotykaliśmy się o godz. 9.00, aby poznać perypetie Stiga – bohatera książki „Prezent dla Cebulki”. Codziennie, po przeczytaniu kolejnych rozdziałów, uczniowie wypełniali czytelniczy kalendarz adwentowy.

,,Prezent dla Cebulki” to ciepła i piękna historia, która ma miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W czasie, kiedy szczególnie wierzy się w wyjątkowe sploty losu. Książka ta uczy młodych czytelników wrażliwości, tolerancji i otwartości na krzywdę innych osób. Mówi się w niej o tym czym jest egoizm, smutek, przyjaźń oraz zazdrość. Odwołuje się do najgłębiej skrywanych emocji, opowieść ta wzrusza i zachwyca jednocześnie.