Z serca dla serca
18 stycznia 2022
Redaktor

W dniu 4 grudnia 2020r. stanęło przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim, przy ulicy Glinki, metalowe serce na nakrętki. Był to jeden z pierwszych takich pojemników w gminie Koźmin Wielkopolski. Cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Są do niego chętnie wrzucane plastikowe nakrętki po napojach.

Przez cały 2021r. udało się zebrać 592 kg nakrętek, a pozyskana kwota ze sprzedaży, wspomaga na bieżąco, leczenie Weroniki i Pauliny Frąckowiak, córek absolwenta naszej szkoły.

Dziewczynki urodziły się z pękniętymi płucami. Paulinka ma źle wykształcone podniebienie, krzywy nosek, rozszczep wargi i nie je samodzielnie. Dziewczynki przeszły dwie operacje zamknięcia komory serca. Jak informują rodzice, zebrane środki przeznaczają na sprzęt rehabilitacyjny i leki.

Jacek Zawodny
Dyrektor