SPOTKANIE AUTORSKIE ONLINE Z WALDEMAREM CICHONIEM
8 lutego 2022
Redaktor

W piątkowy poranek 4 lutego 2022 r. uczniowie klas 1-3, wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panem Waldemarem Cichoniem. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się w formie online, na platformie Teams. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem była promocja wartościowej literatury wśród najmłodszych.

Autor książek dla dzieci opowiedział o swojej pasji do pisania, czym się inspiruje tworząc opowiadania, zachęcał do twórczości literackiej i czytania książek. Pan Cichoń z głośny przeczytał jedno z opowiadań o kocie Cukierku. Jedną z niespodzianek, którą autor przygotował dla uczniów było pokazanie głównego bohatera książek – Cukierka 😊 Nie zabrakło też drugiej bohaterki opowiadań – kotki Tradycji, która również na chwilę pojawiła się na ekranie 😊 Na zakończenie spotkania autor odpowiedział na wszystkie pytania przesłane wcześniej przez uczniów i nauczycieli m.in. dlaczego kot nazywa się Cukierek, kiedy napisał pierwszą książkę czy skąd czerpie inspiracje do tworzenia opowiadań itp. Chętni uczniowie mogli zakupić wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i imienną dedykacją. Dodatkowo, dzięki uprzejmości autora biblioteka szkolna otrzymała kilka pozycji o przygodach Kota Cukierka oraz o psie Riko. Zachęcamy do przeczytania wszystkich książek o przygodach tego psotnego, aczkolwiek słodkiego kotka oraz niesamowicie mądrego psa!

Informacje o autorze

Waldemar Cichoń jest autorem 18 książek dla dzieci i młodzieży, w tym m.in. „Cukierku, Ty łobuzie” – historia małego, niesfornego kotka, który trafia do pewnej rodziny i wywraca jej życie do góry nogami zdążyła już podbić serca najmłodszych czytelników. Książka doczekała się już 27 wydań, w tym w języku angielskim, zyskała status jednej z najczęściej kupowanych pozycji literatury dziecięcej w Polsce (ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy!), trafiła na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej (klasy I-III) i zapoczątkowała liczącą 10 części serię przygodami najbardziej niezwykłego czworonoga na świecie. Od 2015 roku do chwili obecnej Waldemar Cichoń oraz Wydawnictwo Żwakowskie, którego jest współwłaścicielem, zorganizowali kilka tysięcy bezpłatnych spotkań autorskich w szkołach podstawowych, w których wzięło udział kilkaset tysięcy uczniów, a których celem była promocja czytelnictwa wśród najmłodszych. Spotkania takie zorganizowano również dla uczniów szkół polskich działających poza granicami Rzeczpospolitej – m.in. przy Ambasadzie RP w Londynie oraz Ambasadzie RP w Nikozji na Cyprze (szkoły w Nikozji i Paralimni). W czasie pandemii koronowirusa wydarzenia te, z oczywistych względów, zostały przeniesione do świata wirtualnego.