POMOC DLA MIESZKAŃCÓW GMINY DOBRZYCA
18 lutego 2022
Redaktor

Szanowni Państwo,

nad ranem 17 lutego br. przez Powiat Pleszewski przeszła trąba powietrzna. Wiemy, że najbardziej ucierpiała Gmina Dobrzyca. Społeczność Szkoły Podstawowa nr 1 w Koźminie Wielkopolskim chce się solidaryzować z mieszkańców i wspomóc poszkodowanych. W dn. 18.02.br. odbyłem rozmowę telefoniczną z Panem Burmistrzem Jarosławem Pietrzakiem. Wynikało z niej, że najbardziej potrzebne są środki finansowe (konto podane poniżej) oraz materiały budowlane (wykaz podany poniżej).

Informuję, że materiały budowlane można będzie dowieść i składać na terenie szkoły w dn. 21-28.02 (od ul. Polnej), a szkoła przekaże je do potrzebujących. Możemy również materiały sami od Państwa odebrać. W razie pytań proszę o kontakt tel. 62 721 68 54 w godz. 7.30-15.30.

Z wyrazami szacunku,
Jacek Zawodny
Dyrektor

Oficjalne informacje dotyczące zbiórki w Gminie Dobrzyca przekazane szkole

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca we współpracy z Gminą Dobrzyca oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę materiałów budowlanych oraz środków finansowych w celu pomocy osobom poszkodowanym po przejściu przez Gminę Dobrzyca w nocy 17 lutego 2022 r. trąby powietrznej.

Środki finansowe należy wpłacać na specjalnie wydzielone subkonto:

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Mieszkańców Gminy Dobrzyca

ul. Koźmińska 10, 63-330 Dobrzyca

konto BS Dobrzyca: 94 8409 0001 2001 0000 1948 0005

Wykaz niezbędnych materiałów budowlanych, które można przekazać na rzecz potrzebujących:

– cegła ceramiczna

– cement

– wapno

– papa termozgrzewalna

– styropapa

– drewno – łaty 4×5 cm

– wełna mineralna

– styropian różnej grubości

– membrana

– materiały na podbitki – drewniane/panele

– blachodachówka

– gwoździe, śruby, śruby do mocowania łat, haczyki do dachówek

– rynny okapowe i rury spustowe o przekroju 14 cm

– gładka blacha do opierzenia – malowana proszkowo

Ponadto zwracamy się z prośbą o pomoc niematerialną w postaci usług dekarskich, dekarsko-ciesielskich, usług murarskich i ogólnobudowlanych.

W sprawie materiałów oraz usług proszę o kontakt z Panem Wojciechem Maniakiem – Prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw oraz Dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Dobrzycy – tel. 664 027 558

Zbiórka potrwa do 31 marca 2022 r.