Obchody DBI w naszej szkole
20 lutego 2022
Redaktor

Dziś chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć jak ważne jest, aby znać zasady bezpiecznego korzystania z sieci, potrafić reagować na zagrożenia w Internecie oraz wiedzieć, jak ich unikać. Dzień Bezpiecznego Internetu to najważniejszy dzień w roku poświęcony świadomej obecności młodszych i starszych w sieci.

Podczas zajęć stacjonarnych z informatyki w klasach IV uczniowie brali udział w wielu aktywnościach łączących naukę z zabawą: układali plakat z zasadami bezpiecznego zachowania w sieci z puzzli online JigsawPlanet, układali z rozsypanek online w Wordwallu zasady antyhejtowe, wykonali ćwiczenia w LearningApps związane z rozpoznawaniem wad i zalet Internetu oraz zachowań bezpiecznych i niebezpiecznych w sieci, rozwiązywali quizy w LearningApps stworzone m.in. przez członków Koła CMI. Na zajęciach zostały wykorzystane również materiały z Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej Epodręczniki.

Natomiast podczas zdalnych lekcji starsi uczniowie uczestniczyli w grze Milionerzy, w której mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Ponadto wykonali plakaty w programie Canva i prezentacje w programie PowerPoint na temat bezpieczeństwa w Internecie.

Nasi uczniowie pokazali, że wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Mamy nadzieję, że będą tych zasad przestrzegać na co dzień.

Elżbieta Wojtkowiak
Barbara Patoka

Galeria prac uczniów:

Prezentacja1, Prezentacja2, Prezentacja3