23 LUTEGO – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ
23 lutego 2022
Redaktor

 „Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu”

                                                                                              Gabriel García Márquez

 Depresja u dzieci, podobnie jak u dorosłych, wiąże się z długotrwałym obniżeniem nastroju.

Świetliczaki,  przedstawiły swoje pomysły na dobre samopoczucie. Opowiedziały i narysowały co można zrobić, by sprawić,  żeby uśmiech pojawił się na smutnych twarzach bliskich i znajomych. Trzeba być miłym, uprzejmym, pomagać pokonywać trudności, dać sobie czas na odpoczynek, cieszyć się każdym drobiazgiem, częściej przepraszać, dziękować i nie bać się też prosić o pomoc. Życie przecież polega na tym, aby stawiać czoła kolejnym wyzwaniom. Kiedyś było lepiej i będzie znów lepiej, postarajmy się zauważać dobro w każdym człowieku i  odkryć je też w sobie.

Uśmiech, życzliwość, dobre słowo nic nie kosztuje, a może kogoś uratować przed przygnębieniem przeradzającym się w depresję.