Światowy Dzień Dinozaura
28 lutego 2022

W miniony piątek, 25 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura. Wydarzenie to odbyło pod hasłem wspaniałej zabawy, słodkich niespodzianek ale też sporej dawki zagadek. Uczniowie klas II i III b wysłuchali opowiadania o dinozaurach, rozwiązywali zagadki i układali tangramy. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały „dinociastaka” przygotowane przez panią Ewelinę Ostach 😊 Zajęciom towarzyszył wykluwający się dinozaur! Podczas przerw w bibliotece szkolnej dla wszystkich wypożyczających czekała niespodzianka 😊 oraz porcja czytania! Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu tych wielkich gadów: jak się wylegały, kiedy żyły, jak powstawały, jak wyginęły, czym się żywiły, jakie są ich gatunki i rodzaje.

Realizacja: E. Ostach, M. Raś