SPOTKANIE UCZNIÓW Z PRACOWNIKIEM POWIATOWEJ STACJI SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNEJ W KROTOSZYNIE
2 marca 2022
Redaktor

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie na temat depresji.

Depresja to zespół zaburzeń nastroju (zaburzenie afektywne) i aktywności trwające przez długi czas, którego niezwykle obciążający charakter prowadzi do upośledzenia funkcjonowania chorego w codziennym życiu. W przeciwieństwie do krótkotrwałych epizodów przygnębienia, depresja trwająca wiele miesięcy może powoli wyniszczać organizm odczuwaniem smutku i brakiem najmniejszych chęci do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Ze względu na charakter tej choroby, chorzy wymagają indywidualnego podejścia.

W związku z długotrwałą izolacją spowodowaną pandemią COVID-19 coraz więcej młodych ludzi odczuwa smutek, zobojętnienie, jest mniej aktywna. Spotkania takie są bardzo ważne, gdyż podczas nich młodzież dowiaduje się, że depresja jest chorobą, którą należy leczyć i przede wszystkim nie wstydzić się o tym problemie mówić.