Wiosenny kiermasz charytatywny – podsumowanie
4 kwietnia 2022
Redaktor

W sobotę 02 kwietnia br. Rada Rodziców i Społeczność szkoły zorganizowały “Wiosenny kiermasz charytatywny”. Było można zakupić: ciasto, chleby, potrawy ukraińskie (pielmieni, zrazy z mięsem, barszcz ukraiński, pierogi drożdżowe z kapustą, placek miodownik i gołąbki z grzybami).

Chcieliśmy też integrować społeczność polsko-ukraińską. Do naszej szkoły uczęszcza spora liczba uczniów z Ukrainy i uważamy, że to najlepszy moment, żeby się spotkać i wspólnie zaangażować w działania placówki oświatowej. To miało być nie tylko działanie charytatywne, ale – co też ważne – integracyjne.

W szkole zorganizowano dotychczas już dwie akcje na ten cel. Udało się zebrać 8.218,71 zł, w tym z kiermaszu: 6.363, 71 zł i ze sprzedaży mufinek: 1.855 zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na odbudowę spalonego domu ucznia Marcela Kujawiaka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom z Polski i Ukrainy, Nauczycielom, Pałacowi w Orli, osobom, które były z nami w tym dniu i zakupiły potrawy, bo wiemy, że razem możemy więcej!

Gdyby ktoś jeszcze chciał pomóc to można też przekazać środki na konto: https://zrzutka.pl/9fmg7h

Z wyrazami podziękowania,
Jacek Zawodny
Dyrektor szkoły

Monika Nowakowska
Przewodnicząca Rady Rodziców