Rekolekcje szkolne
12 kwietnia 2022
Redaktor

Rekolekcje – to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomaga na pewne ważne sprawy spojrzeć trochę inaczej…

Nasze szkolne rekolekcje trwały od 4 do 6  kwietnia 2022r. Przeżywaliśmy je wraz z ks. Pawłem Nasiadkiem, który podczas wspólnych spotkań w szkole i w kościele parafialnym, w ciekawy sposób przypomniał nam, że Bóg, jak dobry Ojciec, zawsze z miłością czeka na nas.

W dwóch pierwszych dniach rekolekcji dzieci z klas I – IV wykonywały przeróżne prace plastyczne: „Ewangeliczne esy – floresy”, Kostki z wydarzeniami Wielkiego Tygodnia. Klasy starsze V – VIII wykazały się ogromną pomysłowością, przygotowując czterowiersz oraz „żywe kamienie” – czyli ułożone z siebie obrazy do przypowieści o pasterzu i zagubionej owcy. Obejrzeli też przedstawienie „Złodzieje czasu” przygotowane przez grupę teatralną 10.50.

Nie zabrakło wspólnej Drogi Krzyżowej oraz Mszy Świętej, kończącej nasze trzydniowe przygotowania do wydarzeń świąt Wielkanocnych.