POWIATOWY KONKURS „WIOSENNE ZMAGANIA Z MATEMATYKĄ”
29 kwietnia 2022
Redaktor

W dniu 26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbył się Powiatowy Konkurs „Wiosenne zmagania z matematyką” dla uczniów klas V Szkół Podstawowych zorganizowany przez Wielkopolskie Koło SNM oraz nauczycieli pracujących w sieci współpracy nauczycieli matematyki koordynowanej przez ODN w Kaliszu. Patronat honorowy nad konkursem objęło Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z 6 zadaniami otwartymi. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół powiatu krotoszyńskiego – Benic, Kobierna, Krotoszyna, Koźmina Wlkp., Nowej Wsi, Sulmierzyc i Świnkowa.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie Zuzanna Naskręt, Hubert Polowczyk i Miłosz Żmuda. Choć nie udało się im zdobyć miejsca na podium, to wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości.

Nauczyciele matematyki