„Majówka na wodzie”
1 lipca 2022
Redaktor

Wyróżnieni uczniowie klas VII i VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym „Majówka na wodzie”. Pod opieką Pani Hanny Szymury i dyrektora szkoły Pana Jacka Zawodnego, uczniowie odbyli wycieczkę krajoznawczą do Ośrodka Edukacji Leśnej „Centrum Zarządzania Łęgami” w Czeszewie i rejs stateczkiem po Warcie przygotowaną i sfinansowaną przez Członków Stowarzyszenia Wodniaków w Koźminie Wielkopolskim. Była to nagroda dla uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce w I okresie 2021/2022. Podczas majówki młodzieży towarzyszyli Członkowie stowarzyszenia: Jacek Sitarz, Leszek Lewandowicz, Tomasz Zaworski, Ireneusz Pabich i Roman Galiński.

Po zwiedzaniu Ośrodka Edukacji Leśnej wyruszyli w rejs statkiem po Warcie.
Z Czeszewa dopłynęli do Nowego Miasta, gdzie uczestniczyli w pieczeniu kiełbasek, które przygotowali dla nich Członkowie Stowarzyszenia Wodniaków w Koźminie Wielkopolskim. Zadowolona młodzież wróciła bezpiecznie do domu, mając bagaż wielu nowych wrażeń. Dla uczniów było to ciekawe przeżycie i poznanie możliwości aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą pod okiem wykwalifikowanej kadry.

Serdecznie dziękuję Członkom Stowarzyszenia Wodniaków w Koźminie Wielkopolskim za ciekawą inicjatywę, którą przygotowali dla uczniów Koźmińskiej Jedynki. Wierzę, że współpraca będzie nadal owocnie się układała, co umożliwi młodzieży poznanie bezpiecznych zasad przebywania nad wodą i aktywne spędzanie czasu. Z pewnością był to relaks i zabawa, ale również żywa lekcja przyrody, wychowania do kultury fizycznej i krzewienia aktywności ruchowej. – dyrektor Jacek Zawodny

Tekst i fot. Szkoła Podstawowa nr 1 w Koźminie Wielkopolskim