NARODOWE CZYTANIE 2022
14 września 2022
Redaktor

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. To cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury.

W 2022 roku – podczas 11 edycji Narodowego Czytania – lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Do tej ogólnopolskiej akcji, propagującej znajomość literatury narodowej, tradycyjnie włączyła się nasza szkoła we współpracy z Biblioteką Publiczną w Koźminie Wielkopolskim. 9 września br. uczniowie oraz nauczyciele naszej „Jedynki” czytali ballady naszego narodowego wieszcza – „Świteziankę”, „Panią Twardowską” i „To lubię”.

Spotkanie przy Balladach uatrakcyjniła przygotowana scenografia, dynamiczne scenki nawiązujące do treści czytanych utworów oraz prezentacja o Adamie Mickiewiczu w wykonaniu p. Karoliny Mączki.

Na koniec spotkania pani Justyna Kląskała – kierownik Biblioteki Publicznej w Koźminie Wielkopolskim podkreśliła ogromne znaczenie czytelnictwa i zachęcała do częstej lektury utworów dziedzictwa narodowego.

Przygotowanie: Marcin Ziętkiewicz, Monika Raś, Magdalena Dubisz, Marek Wieczny

Zdjęcia: Archiwum BP Koźmin Wlkp.