PATRON SZKOŁY – imprezy towarzyszące
29 września 2022

W związku ze zbliżającym się Świętem Patrona w szkole organizowane są imprezy towarzyszące.

Z tej okazji w środę 28 września odbył się organizowany od wielu lat konkurs wiedzy o patronie. Wiedza sprawdzana była w dwóch kategoriach:
– klasy III-IV, 34 uczestników
– klasy V-VIII 33 uczestników.

Najmłodsi uczniowie szkoły  z klas I i II brali udział w konkursie plastycznym. Dzieci wykonywały prace w szkole pod czujnym okiem wychowawców. Wpłynęły 82 prace.

Zwycięzców konkursów poznamy podczas uroczystego apelu w piątek 30 września 2022 r.

W Szkolnej Izbie Pamięci zostały zorganizowane lekcje historii dla najmłodszych dzieci. Celem było  przybliżenie historii strajku dzieci w roku 1906/1907.

W czwartek 22 września lekcje dla pierwszoklasistów przeprowadziła pani bibliotekarka Monika Raś.

Natomiast 29 września, lekcje zostały przeprowadzone przez zaproszonego gościa,  panią Janinę Sierszułę, w których  uczestniczyła klasa IIIa i IIIb. Wszyscy z ogromną uwagą słuchali o odwadze i wielkim patriotyzmie strajkujących uczniów.

Po spotkaniu uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami i panią bibliotekarką udali się na cmentarz przy ulicy Pleszewskiej, aby złożyć hołd i zapalić znicze na grobach uczestników strajku szkolnego.

Mariola Szkudlarek
                                                                                         Monika Raś