Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
11 października 2022
Redaktor

Dnia 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

W tym dniu wszyscy uczniowie klas IV-VIII na lekcjach matematyki przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia. Uczniowie wybierali los z pięcioma różnymi przypadkami mnożenia i jeśli bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie przykłady otrzymywali certyfikat eksperta tabliczki mnożenia. Następnie skutecznie mierzyli się z iloczynami w różnych odsłonach m.in. rozwiązując indywidualnie i zespołowo łamigłówki oraz quizy. Zostały również rozegrane mecze za pomocą portalu edukacyjnego Matzoo.pl. W ciągu jednej minuty uczniowie musieli podać jak najwięcej poprawnych wyników z mnożenia w zakresie do 100.

Na przerwach starsi uczniowie rozdawali tabliczki szczęścia. Były to wróżby, lecz by poznać treść pozytywnej przepowiedni, trzeba było wykazać się znajomością mnożenia i dzielenia.

Korytarze w naszej szkole w tym dniu zostały ozdobione przykładami z tabliczki mnożenia.

Chętne osoby zostały zaproszone, by wykonać komiks: “Mój sposób na tabliczkę mnożenia”. Należało stworzyć komiks opowiadający o tym, jak można nauczyć się tabliczki mnożenia.

Inną propozycją dla chętnych osób było przystąpienie do rywalizacji w międzyszkolnym quizie online z tabliczki mnożenia. Nasi uczniowie nie zawiedli, bowiem szerokie grono osób wzięło w nim udział.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Nauczyciele matematyki