Dzień Pluszowego Misia
28 listopada 2022
Redaktor

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. Święto zostało ustanowione w 2002 roku w 100. rocznicę powstania zabawki. Miś, który kojarzy się z ciepłem i dobrocią, inspiruje do przeprowadzania w tym dniu wielu akcji dobroczynnych np. zbiórek zabawek na rzecz potrzebujących dzieci.

Dzieci w czasie zajęć świetlicowych miały okazję poznać historię święta oraz różne ciekawostki związane z misiem, np.
• W 1989 roku w Londynie odbył się pierwszy Brytyjski Festiwal Pluszowego Misia.
• Rekordowo mały pluszak mierzy 8,5 mm. Zostało to odnotowane w „Księdze rekordów Guinnessa”.
• Największy pluszowy miś na świecie waży 4 tony i ma ponad 20 m

Dzieci oglądały bajki z misiami w roli głównej, np. „Misia Uszatka” oraz kolorowały obrazki z Marzymisiem – superbohaterem, którego supermocą jest spełnianie marzeń. Nieustannie uczy i przypomina, że ich spełnianie jest naprawdę ważne i każdego czyni o wiele szczęśliwszym. Jego motto życiowe brzmi „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego dokonać”. Marzymiś stał się okazją do rozmowy o supermocach uczniów.

Ciekawostka o rekordowo małym misiu przyczyniła się do przeszukania domowych kolekcji misiów i przyniesienia najmniejszego misia.

Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć czytelniczych w świetlicy poznali historię tego święta, wysłuchali opowiadania o misiu „Proszę mnie przytulić”. Następnie wykonali portret swojej ulubionej przytulanki, opisali swoje misie (imię, wiek i wygląd).

Celebrując ten wyjątkowy dzień uczniowie ozdobili odznaki Przyjaciół Pluszowego Misia a następnie uwiecznili siebie i swoje pluszaki w fotobutce przygotowanej specjalnie na tę okazję przez panie ze świetlicy.

W ramach akcji świetlicowej “Filmowe piątki” nie zabrakło seansu filmowego z pluszowym misiem – Kubusiem Puchatkiem w roli głównej. Były również tańce-łamańce i pląsy z misiami, nie tylko pluszowymi😉

To był wspaniały dzień! Dobrej zabawy nie było końca, bo… Uczniowie SP 1 kochają pluszowe misie, a Wy?

Panie ze świetlicy i biblioteki szkolnej