Weihnachtskarten-Austausch-Projekt – podsumowanie I etapu
11 grudnia 2022
Redaktor

Weihnachtskarten-Austausch-Projekt to projekt wymiany własnoręcznie wykonanych kartek bożonarodzeniowych i życzeń świątecznych po niemiecku pomiędzy uczniami naszej szkoły – klasy 8a i 8b, a 35 uczniami szkoły węgierskiej Festetics Kristóf Általános Iskola Balatonkeresztúr (poziom językowy A2). Szkoła ta leży na terenie gminy Balatonmariafürdö, która od 2007r. współpracuje z gminą Koźmin Wielkopolski. Celem partnerstwa jest zacieśnienie przyjacielskich kontaktów pomiędzy organizacjami społecznymi i kulturalnymi, wymiana turystyczna i promowanie obu gmin.

W 2019r. uczniowie i nauczyciele naszych gminnych szkół uczestniczyli w 11-dniowym wyjeździe nad Balaton, gdzie poznali dyrekcję szkoły – Panią Fekete Otília (nauczycielkę języka niemieckiego), innych nauczycieli m.in. Panią Andrea Harmath (również nauczycielkę języka niemieckiego) oraz uczniów wspomnianej szkoły. Wieloletnia znajomość zaowocowała niniejszym projektem.

I etapem projektu było wykonanie kartek świątecznych przez uczniów, ułożenie życzeń po niemiecku i własnoręczne ich wypisanie do konkretnej, wylosowanej wcześniej osoby. Następnie spakowanie i wysłanie kartek do przyjaciół z Węgier; no i oczywiście udokumentowanie pracy – zdjęcia, filmiki, prezentacja itp.

Z naszej strony I etap pracy wykonaliśmy wzorowo! Zresztą oceńcie sami – filmik w załączniku 😉

Teraz z niecierpliwością czekamy na zdjęcia, filmiki i kartki od uczniów i nauczycieli z węgierskiej szkoły. Po otrzymaniu przez obie strony przesyłek planujemy połączyć się online podczas lekcji języka niemieckiego, aby lepiej się poznać i wymienić życzenia „twarzą w twarz” (II etap projektu).

Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy naszymi szkołami będzie się rozwijać. Wszyscy mamy w głowie mnóstwo pomysłów, które wspólnie zamierzamy zrealizować 🙂

Anna Kaj