MIKOŁAJKOWO – GWIAZDKOWA WYCIECZKA DO POZNANIA IIIA, IIIB
16 grudnia 2022
Redaktor

Poznański Jarmark Świąteczny – 13 grudnia 2022 r.

W mroźny, grudniowy dzień uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami wybrali się na mikołajkowo – gwiazdkową wycieczkę do Poznania. Podczas pobytu na świątecznym  jarmarku, na ponad 50 stoiskach, zapoznaliśmy się z lokalnymi przysmakami i rzemiosłem. Każdy znalazł coś dla siebie! Rozgrzaliśmy się kubkiem gorącego kakao. Posłuchaliśmy łosia Marcina, który przemówił poznańską gwarą.

Następnie spotkaliśmy się  z Mikołajem w jego przytulnym domku. Każdy otrzymał foto-pamiątkę z Mikołajem oraz gadżet w postaci magnesu.

Kolejnym punktem wycieczki były piernikowe warsztaty. W ramach zajęć dzieci przygotowały ciasto do pieczenia pierników na bazie receptury Pierników Toruńskich. Pierniki zostały wypieczone w piecu przez animatorów, a następnie ozdobione przez dzieci. Gotowe pierniki każdy zabrał ze sobą do domu.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na posiłek do Mc Donalda.

Pełni wrażeń i w świątecznym nastroju wróciliśmy do domu.

Tekst, zdjęcia i filmiki: Mariola Szkudlarek, Marlena Nowak, Maria Mazurowska

Filmik 1 TUTAJ