ZAPRASZAMY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ
26 stycznia 2023
Redaktor

Świetlica szkolna to przestrzeń czasu wolnego. Jest miejscem relaksu i odpoczynku po lekcjach. Wiele dzieci oczekując na autobus lub rodziców czy innych upoważnionych osób, w miły sposób spędza tam czas. Odrabiają zadania domowe, grają w różne gry planszowe, karciane, kalambury itp. Lepią z plasteliny przeróżne stworki, realizują zadania innowacji pedagogicznych. Biorą także udział w różnych akcjach, zbiórkach, projektach. Często też czytają książki, oglądają bajki bądź filmy edukacyjne, śpiewają piosenki, tańczą do ulubionych utworów. Rozmawiają na różne tematy, a także tworzą piękne prace plastyczne. Zdarzają się też zajęcia kulinarne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Czas spędzony w świetlicy jest czasem pożytecznym i pełnym wrażeń.

tekst Agnieszka Maryniak
fot. SP Nr 1