Sportowe podsumowanie roku 2022
31 stycznia 2023
Redaktor

W dniu 26 stycznia 2023r. w Restauracji „Pod Szyszkami” dokonano podsumowania zmagań sportowych za 2022r. Wyróżnienia otrzymali nasi uczniowie: Miłosz Żmuda, Oskar Pawlak, Jeremiasz Talaga i Patryk Wypuszcz. Poszczycić się możemy również naszymi absolwentami, którzy są nadal aktywni i odnoszą sportowe sukcesy. Są to: Maja Talaga, Oliwier Grzesiak i Kajetan Woźniak.

Podczas VIII Koźmińskiej Gali Sportu podziękowano też grupie wolontariatu „za wzorową współpracę przy organizacji sportowych przedsięwzięć Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski w roku 2022”.

Za wieloletnią pracę na rzecz rozwoju kultury fizycznej w gminie Koźmin Wielkopolski uhonorowano Pana Marka Kukfisza, nauczyciela wychowania fizycznego, uczącego w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wielkopolskim i Szkole Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim. Pan Marek był prekursorem i popularyzatorem zajęć oraz rozgrywek w szachach. Od lat prowadzi również zajęcia z piłki ręcznej. Jego wychowankowie odnoszą sukcesy na zawodach sportowych na terenie powiatu i województwa.

fot. Izabela Stanisławska