30 lat unihokeja w Kotlinie
26 lutego 2023
Redaktor

W dniu 23 lutego w Kotlinie odbył się Wielkopolski turniej unihokeja z okazji 30-lecia unihokeja w Kotlinie „O puchar Romgos Grupa”, w którym wystąpiło 8 drużyn dziewcząt z rocznika 2010 i młodsze. Turniej rozegrano 2 x 6 minut, systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce SP Golina
II miejsce SP Kołaczkowo
III miejsce SP Niechanowo
IV miejsce SP 3 Jarocin
V miejsce SP Kotlin
VI miejsce SP 1 Koźmin Wielkopolski
VII miejsce SP Klęka
VIII miejsce SP 4 Jarocin

Drużyna SP 1 Koźmin Wielkopolski wystąpiła w składzie: Wiktoria Andrzejewska (K), Gabriela Zmyślona (B), Marika Miękus (B), Antonia Figaj, Daria Kołaczkowska, Weronika Leoniak, Maria Dąbrowska, Patrycja Jagodzińska, Kinga Świątkowska, trener Jacek Zawodny Najlepszą zawodniczką drużyny z Koźmina Wielkopolskiego została Maria Dąbrowska.

Dyrektor szkoły Pan Jacek Zawodny z kapitanem drużyny dziewcząt Wiktorią Andrzejewską, złożyli pamiątkowy grawerton wraz z obrazem szkoły na ręce Pani Edyty Orpel, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kotlinie, składając serdeczne gratulacje z okazji 30-lecia unihokeja w Kotlinie i podziękowania za dotychczasową współpracę. Dyrektor szkoły przekazał również pamiątkowy grawerton dla twórcy unihokeja w Kotlinie Pana Włodzimierza Szymkowiak mówiąc: „Pana zaangażowanie w rozwój unihokeja w Wielkopolsce jest ogromny. Początki były bardzo trudne, ale konsekwentna i cykliczna praca z dziećmi oraz młodzieżą zaowocowała licznymi sukcesami sportowymi. Wychował Pan wiele pokoleń sportowców, bo przecież sport uczy, bawi, ale też wychowuje. Rzesze młodych ludzi jest nadal bardzo aktywnych sportowo, co spowodowało, że sport stał się ich nieodłączną częścią życia. To Pana zasługa, że potrafił Pan zaszczepić w młodym pokoleniu pasję do aktywności ruchowej.” Pan dyrektor w swoim przemówieniu podkreślał też rolę, pomoc i zaangażowanie Pana Włodzimierza Szymkowiaka we współpracę szkół w Koźminie Wielkopolskim i Kotlinie.

fot. Włodzimierz Szymkowiak, Jacek Zawodny