Otwarte drzwi “Podróż dookoła świata”
4 marca 2023
Redaktor

W czwartek, 2 marca 2023 r. zaprosiliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z Rodzicami na „Otwarte Drzwi”, podczas których zwiedzili naszą „Jedynkę” i zapewne doświadczyli mnóstwa wrażeń. 

Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej od powitania i zaprezentowania oferty szkoły przez pana Dyrektora Jacka Zawodnego. Następnie uczniowie klas III wraz z chórem szkolnym i artystami kółka muzyczno-teatralnego zabrali wszystkich w podróż dookoła świata. Odwiedziliśmy różne kraje i kontynenty m. in. Niemcy, Włochy, Japonię, Amerykę, Australię. Po zakończonej podróży Rodzice mogli wysłuchać prelekcji przedstawiciela Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pani Lidii Wasielak na temat gotowości szkolnej dziecka. W tym czasie dzieci udały się na drugą salę gimnastyczną by przeżyć swoisty szlak niespodzianek. Co zostało dla nich przygotowane? Otóż spacerując po sali gimnastycznej docierali do przeróżnych stacji: sportowej, matematycznej, gier i zabaw świetlicowych, piękności (malowanie twarzy), doświadczeń i harcerskiego kręgu. Ponadto dzieci mogły udać się w różne zakątki naszej szkoły oglądając sale lekcyjne i odwiedzając bibliotekę szkolną.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Dzieci doskonale się bawiły i miło spędziły czas. Do domu wróciły z upominkami, i mamy nadzieję, że pełne pozytywnych wrażeń. 

Czekamy zatem na nich 1 września 2023 roku. 

Tekst: Barbara Patoka
Foto: Maria Mazurowska