DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA W JEDYNCE
19 marca 2023
Redaktor

17 marca w Irlandii obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Tego dnia w Jedynce zrobiło się zielono! Pokazaliśmy elementy tego święta poprzez różne atrakcje, które miały miejsce w szkole. Uczniowie na lekcjach j. angielskiego oglądali prezentację na temat Świętego Patryka, poznali jego historię, dowiedzieli się, dlaczego trójlistna koniczyna jest symbolem Irlandii oraz zobaczyli, jak obecnie Irlandczycy celebrują ten dzień. Przy specjalnych stoiskach można było wykonać wiele zadań, quizów, ułożyć puzzle. Ponadto nasze skrzatki- Leprikony częstowały cukierkami strudzonych, rozwiązujących zagadki. Kto przez chwilę chciał się poczuć Leprikonem mógł przymierzyć jego kapelusz i brodę. W bibliotece szkolnej można zobaczyć wystawę lapbooków o Irlandii. Zapraszamy do podziwiania pięknych prac naszych uczniów.

S. Gołąbek, P. Janicka