WYMIANY MIĘDZYNARODOWE I WSPÓŁPRACA POLSKO-NIEMIECKA
11 kwietnia 2023
Redaktor

W dn. 28 marca br. do szkoły przybyła Pani Magdalena Antoniewicz, zastępca Pełnomocnika ds. Partnerstwa Kraju Związkowego Brandenburgia na Wielkopolskę. Podczas spotkania z dyrektorem szkoły Panem Jackiem Zawodnym omówiła: rozwój współpracy polsko-niemieckiej, promocję nauki języka polskiego w Brandenburgii, udział dzieci i młodzieży w projektach wielokulturowych i wymiany międzynarodowe, wykorzystanie materiałów edukacyjnych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce podczas zajęć szkolnych, współpracę z Schloß Trebnitz Bildungs-und Begegnungszentrum e.V. i zbiórkę polskich książek w ramach projektu pt.: “WIELKOPOLSKA zbiórka książek” z okazji 20-lecia współpracy Kraju Związkowego Brandenburgia i Województwa Wielkopolskiego, którą w szkole przeprowadziła pani Anna Kaj. Był też czas na zwiedzanie szkoły: m.in. biblioteki szkolnej, świetlicy, pracowni komputerowej i Szkolnej Izby Pamięci.