ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH ORAZ DZIEŃ ZIEMI
21 kwietnia 2023

W niedzielę 23 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a już jutro Dzień Ziemi, dlatego postanowiliśmy połączyć te dwa święta i tak powstała I edycja SZKOLNEJ AKCJI SIANIA NASIONEK CZYTELNICTWA. Inspiracją do tego kreatywnego, niestandardowego podejścia do czytelnictwa jest @Wypożyczalnia Skrzydeł Biblioteka ZSP w Pliszczynie, pod patronatem PBW im. KEN w Lublinie.

W piątek, 21 kwietnia br. akcja przyjęła formę warsztatów z klasą III b. Zaczęliśmy od zmagań metodą STACJI ZADANIOWYCH, z wykorzystaniem interaktywnych ćwiczeń dotyczących książek. Wszyscy poradzili sobie znakomicie, działając razem w grupie!

Uczniowie sadzili nasionka, cebulki i wymyślali co z nich wyrośnie. Skoro są nasionkami czytelnictwa to będzie to Fantazja, Wyobraźnia, Gilbert, Fasolka, Mądrość, Kreatywność, Szczęście, Mandragora, Magia i Flora, Niespodzianka, Smutek, Zadowolenie, Ciekawość, Wiara, Radość… czyli wszystko co daje nam czytanie książek 🙂

Jeszcze do poniedziałku 24 kwietnia czekamy na kolejne nasionka i doniczki, które będą zdobiły nasze szkolne korytarze, a potem dzieci mogą zabrać je do domu.

Realizacja: Monika Raś