Dom bez tajemnic
23 kwietnia 2023
Redaktor

Przez osiem dni klasy drugie realizowały zadania projektu edukacyjnego „Mali architekci”. Na poszczególnych komponentach projektu poznali kolejne etapy powstawania domu oraz osoby zajmujące się budową domu (zawody). Poznali maszyny i narzędzia pracujące na budowie. Na spotkaniu z architektem i kierownikiem budowy dowiedzieli się, czym zajmują się te osoby oraz uzyskali odpowiedź, jak powstaje projekt i jak przebiegają prace przy budowie domu. W następnej fazie została im przybliżona postać wybitnego architekta i inżyniera Antonio Gaudiego. Duże zaciekawienie spowodowały niezwykłe i ciekawe budowle świata. Uczniowie podzieleni na zespoły zadaniowe i po określeniu szczegółowych zadań przystąpili do realizacji ostatniego etapu projektu, jakim było wykonanie makiety mieszkania lub wybranego pomieszczenia w domu. Efekty pracy możemy zobaczyć poniżej.

B. Chojnicka, G. Leśniak