Przegląd Bajki Logopedycznej
14 maja 2023
Redaktor

V Ogólnopolski Przegląd Bajki Logopedycznej organizowany przez wrocławskie przedszkole został rozstrzygnięty. Jego celem było m.in. umożliwienie wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zaprezentowanie swoich umiejętności i talentów, a także wspieranie twórczego myślenia.

Przegląd obejmował:

– napisanie przez nauczyciela/logopedę bajki logopedycznej zawierającej zabawy, ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne i/lub doskonalące wymowę trudnych głosek, rozwijające zasób leksykalny,

– wykonanie przez dziecko ilustracji lub historyjki obrazkowej do powstałej bajki

Prace wykonane przez dzieci naszej szkoły były niezwykle ciekawe i bardzo kreatywne. Wszystkie  wymagały niesamowitej pracy, pomysłowości oraz zaangażowania w ich przygotowanie. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczestnikom konkursu, który został zorganizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki Logopedycznej. Wystawę prac można podziwiać do 26 maja w Dolnośląskiej Bibliotece we Wrocławiu.

Do przeglądu przystąpiono realizując zadania projektu edukacyjnego „Mam bzika na punkcie języka”.

Tekst: M. Dubisz