Udział uczennicy w finale Ogólnopolskiego Konkursu “Internetowa Liga Łamigłówkowa”
24 maja 2023
Redaktor

19 maja 2023 r., w murach Politechniki Białostockiej, odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa” organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań – łamigłówek publikowanych w odstępach tygodniowych, poczynając od 3 XII 2022 na platformie Moodle w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Na rozwiązanie każdego zadania (z wyjątkiem dwóch ostatnich) uczestnik miał 3 tygodnie od dnia publikacji zadania. Na zadanie przedostanie – 2 tygodnie, a na ostatnie – tydzień.

W czasie gdy uczniowie  zmagali się z zadaniami, kierownik SIGNUM dr inż. Rajmund Stasiewicz zorganizował dla nauczycieli warsztaty gier „List miłosny” oraz „Gramy w zielone”.  Chętni uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogli wziąć udział w warsztatach origami.

W dniu poprzedzającym konkurs, uczestnicy wraz z opiekunami, mogli miło spędzić czas odwiedzając Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy, a także planetarium i obserwatorium, w którym obejrzeli seans pt. „Na skrzydłach marzeń”. Na zakończenie dnia cała grupa z wielkopolski udała się na wspólny posiłek, a wracając do akademików odwiedzili Bazylikę Mniejszą oraz Pałac Branickich z jego pięknymi barokowymi ogrodami.

Więcej informacji pod linkiem: https://signum.pb.bialystok.pl/index.php/finalisci-2020-23

Była to niesamowita przygoda. Wróciliśmy szczęśliwi oraz pełni nowych doświadczeń.

Elżbieta Wojtkowiak