PROJEKT E-TWINNING „BREAKING THE DISTANCE 2.0” PODSUMOWANIE
21 czerwca 2023
Redaktor

Druga edycja projektu eTwinning „Breaking the distance 2.0” dobiegła końca. To był pracowity rok! Możemy stwierdzić, że współpraca ze szkołą College Daniel Brottier z Maulevrier we Francji była bardzo udana i owocna.

Najważniejszym celem projektu było nawiązanie kontaktu, zawiązanie przyjaźni z partnerską szkołą przy równoczesnym rozwijaniu umiejętności językowych takich jaki pisanie i mówienie. Dodatkowo doskonalono także kompetencje cyfrowe uczniów.

Przez cały rok szkolny pisaliśmy listy, wysyłaliśmy kartki świąteczne, nagrywaliśmy filmiki, tworzyliśmy dla siebie zagadki i zadania do wykonania. Na koniec odbyło się spotkanie online, które było okazją do poznania się, porozmawiania oraz wspólnej zabawy przy grze w bingo, zdaniach typu prawda/fałsz oraz odpowiedziach na pytania na temat naszych zainteresowań. Dodatkowo wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat Francji i funkcjonowania tamtejszych szkół. Okazało się, że więcej nas łączy niż dzieli!

Jesteśmy przekonani, że kontakt ze szkołą w Maulevrier na pewno nie zakończy się na jednym projekcie. Planujemy dalsze zacieśnianie relacji z placówką z Francji.

Tekst i foto: Sylwia Gołąbek