UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/24
7 września 2023
Redaktor

Ponownie zabrzmiał dzwonek w Koźmińskiej Jedynce, zapraszając w swe progi wypoczęte po wakacjach dzieci. Oficjalna inauguracja rozpoczęła kolejny rok wytężonej pracy.

Podczas swoich przemówień Pan Dyrektor Jacek Zawodny oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Nowakowska życzyli całej społeczności szkolnej udanego roku szkolnego, który będzie obfitował w jak najwięcej szczęśliwych wydarzeń.

Podczas swoich wystąpień uczniowie klas piątych przypomnieli m.in. o wydarzeniach sprzed 84 lat, które nie pozwoliły rozpocząć nauki.

1 września 1939 roku, niemieckim atakiem na Polskę, rozpoczęła się II wojna światowa.

“To polski żołnierz pierwszy stawił opór najpierw niemieckiej, a później sowieckiej agresji. Nie tracąc wiary w zwycięstwo walczył do końca z okupantami – zarówno na polu bitwy, jak i w konspiracji”.

Szczególnie gorąco przywitano pierwszoklasistów, którzy wraz z rodzicami przybyli w mury szkolne. Nieco stremowani, ale podekscytowani, przywitali się z wychowawcami. Po zakończonym apelu, wszyscy uczniowie przeszli do klas na krótkie spotkania organizacyjne z wychowawcami, natomiast od godziny 9.00 uczestniczyli we Mszy Św. w intencji nowego roku szkolnego.