Spotkanie po 46 latach…
1 października 2023
Redaktor

46 lat temu zakończyliśmy naszą wspólną przygodę w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim. Atmosfera, wspomnienia, wspólne wzruszenia, wzajemne odnoszenie się do siebie pokazały, że fajna z nas była i nadal jest grupa ludzi, ludzi z klasą. Nie zabrakło również opowiadań o sobie, rodzinie i pracy zawodowej. To były fantastyczne chwile. Bo niesamowite jest spotkać się w gronie dawnych koleżanek i kolegów na kilka godzin i mieć świadomość, że podobne spotkanie odbędzie się być może dopiero za kilka lat, więc trzeba wykorzystać każdą sekundę, aby móc poczuć się jak przed 46 laty.

Podziękowania należą się wszystkim obecnym, ale szczególnie Panu Dyrektorowi Jackowi Zawodnemu, który nas pięknie ugościł oprowadzając i opowiadając o szkole. Serdeczne pozdrowienia kierujemy do wszystkich uczących nas a jeszcze żyjących nauczycieli, jednocześnie pamiętamy i mamy głęboko w sercu Tych, którzy już odeszli.

„46 lat minęło, a my?…
„choć w papierach lat przybyło, to naprawdę wciąż jesteśmy tacy sami”.

Tekst i fot.: Absolwenci rocznik 1977