Przybij rurkę, czyli kolorowa muzyka z Bum Bum Rurki
22 października 2023
Redaktor

Muzyka odgrywa ważną rolę w wszechstronnym rozwoju dziecka. Podczas zajęć muzycznych dzieci uczą się świadomie słuchać muzyki oraz wyrażać ją poprzez rytmiczne akompaniowanie i grę na różnych instrumentach. Uczą się reagować na zmianę dynamiki i tempa muzyki. Rozróżniają wysokość i barwę dźwięku, dzięki czemu rozwija się u nich wrażliwość muzyczna. Dziś na zajęciach z edukacji muzycznej uczniowie klasy III B poznali nowy instrument muzyczny – bum bum rurki. To kolorowe tuby, które po uderzeniu o siebie lub inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Poszczególne tuby mają różne kolory, które odpowiadają konkretnym dźwiękom. Instrument ten daje ogromne możliwości zabawy. Uczniowie grali kolejne dźwięki gamy oraz korzystali z komputerowego dyrygenta, który ilustruje spadające rurki na ekranie. Uczniowie uderzali rurkami w odpowiednim momencie, by zagrać konkretną melodię.

Dzisiejsze zajęcia bardzo podobały się i na pewno jeszcze powrócimy do tego instrumentu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

                                                                                                                        B. Chojnicka