EUROPE CODE WEEK 2023 NA MATEMATYCE I INFORMATYCE
6 listopada 2023
Redaktor

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania uczniowie klas 4-6 na lekcjach informatyki kodowali realnego robota – Photona oraz wirtualnego na stronie digipuzzle.net. Wszyscy świetnie się bawili – co pokazują zdjęcia. Mieli też okazję tworzyć i wykonywać dyktanda graficzne oraz mozaiki. Natomiast siódmoklasiści kodowali z wykorzystaniem systemu binarnego i poznali „Gry Blockly”, w których posługiwali się kodowaniem blokowym.

Na lekcjach matematyki uczniowie klasy 6a rozwiązywali kubeczkowe sudoku i odkrywali fascynujące obrazki na kartkach w kratkę, jeśli właściwie zamalowali odpowiednie pola. Natomiast uczniowie klasy 6b na lekcji matematyki w ramach projektu „(Nie)zwykła matematyka” mogli poczuć dreszczyk emocji, jaki towarzyszy detektywowi w czasie rozwiązywania zagadki. Musieli rozszyfrować wiadomość z wykorzystaniem m. in. szyfru Cezara, czekoladek czy Morsa.

Natomiast uczniowie klasy 8a bawili się w podchody matematyczne. Zadaniem uczniów było odnalezienie karty z napisem „start”, zeskanowanie kodu QR zawierającego treść zadania. Liczba, która była rozwiązaniem zadania, znajdowała się na kolejnej karcie, którą trzeba było znaleźć i ponownie zeskanować kod. Ostatni z kodów, prowadził uczniów do nauczyciela. W ten sposób utrwalali obliczanie wartości liczbowe wyrażeń algebraicznych.

Nauczyciele matematyki i informatyki