OGÓLNOPOLSKI PROJEKT „(NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA” – moduł „Gram w matmę”
6 listopada 2023
Redaktor

Na zajęciach pozalekcyjnych z matematyki uczniowie stworzyli własną grę planszową, w którą później wspólnie zagrali. Gra była interesująca, ponieważ uczniowie przemieszczali się po planszy jako pionki. To edukacyjne zadanie pozwoliło uczniom rozwijać umiejętności projektowania, współpracy i kreatywności. Wiele emocji i rozrywki dostarczyła uczniom zabawa w biegające „Kółko i krzyżyk”. Była to gra, która rozładowała energię i zmusiła do szybkiego podejmowania decyzji. Ciekawa okazała się również gra „Samotnik”, która wymagała od graczy myślenia strategicznego oraz planowania. Wszystko to działo się w ramach realizowania przez uczniów modułu „Gram w matmę” będącego częścią Ogólnopolskiego Projektu „(Nie)zwykła matematyka”.

Nauczyciele matematyki