Wycieczka klasy IVB do Jarocina
15 listopada 2023

W piątek 10 listopada uczniowie klasy 4b udali się na wycieczkę do Jarocina.

Pierwszym punktem wyprawy był Pałac Radolińskich a w nim SOWA czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności. Jest to niesamowite miejsce, które promuje ideę uczenia się opartą na samodzielnym poszukiwaniu i odkrywaniu czyli eksperymentowaniu.

Projekt SOWA powstał z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Jego celem jest popularyzowanie i upowszechnianie nauki oraz badań naukowych.

W SOWIE stworzone zostały warunki do uczenia się poprzez odkrywanie zjawisk i praw rządzących światem w toku interakcji z eksponatami, które znajdują się na wystawie oraz rozwiązywanie zadań konstrukcyjnych i logicznych w Majsterni.

Po zabawie w strefie kreatywnej razem z przewodnikiem zwiedziliśmy wystawę zwierzyny leśnej, na której zgłębiliśmy wiedzę na temat mieszkańców naszych polskich lasów.

Kolejnym punktem wycieczki był obiad w ulubionej restauracji wszystkich dzieci 😊

Najedzeni do syta i w wyśmienitych humorach udaliśmy się spacerkiem do kina na seans filmowy.

Zmęczeni ale szczęśliwi, pełni wrażeń i pozytywnej energii bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Anna Kaj